Bulancak Kimyasallı Petek Temizleme

PETEK TEMİZLEME İŞLEMİ YAPILARAK %30 YAKIT TASARRUFU % 40 ISI ARTIŞI SAĞLANMAKTADIR.

Profesyonel Kadro

Konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile müşterilerimize en iyi hizmeti vermekteyiz.

Hızlı Servis

Eğitimli, uzman ve deneyimli ekibimiz ile cihazlarlarınızı en kısa sürede onarıyoruz

Son Teknoloji

Petek temizleme işlemlerini son teknolojik makineler ve profesyonel ekibimiz ile yapıyoruz.

Petek Temizliği Neden Yapılır?

Kombi petekleri zaman içinde içerisinde oluşan pas, kireç ve balçıklanmış su sebebi ile tıkanır ve ısı kaybına uğrar. Genelde görülen belirtiler peteklerin alt kısmının ısınmaması yada kombiye uzak olan peteklerde hiç ısınma olmaması. Bu durumlarda Kombinin petek temizleme bakımı ve filtre bakımı gelmiş demektir. 2-3 yılda bir yapılması gereklidir.

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Petek temizliği yapılan tesisata paslanma ve kireçlenmeler çözülerek dışarı atılmış olur, bu sebepten dolayı peteklere eşit miktarda daha kolay bir şekilde sıcak su dağılımı yapılır. Bu sebepten dolayı kombi devir daim pompası da daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Kombi ısıtma kazanı içerisinde oluşan kireç tabakası kimyasalın etkisi ile çözülerek dışarı atılır ve bu sayede kazan suyu daha kısa zamanda daha az doğal gaz yakarak ısıtır. Ankara Petek Temizleme Servisi tarafından yapılan Petek temizliği sayesinde Doğal gaz tüketiminde yüzde otuzlardan (% 30) başlayan tasarruf sağlanmaktadır.

Petek temizliğinde kullanılan kimyasallar bu iç için üretilmiş, üzerinde kullanma yönergesi ve kullanım alanları açıkça belirtilmiş, TSE damgalı ve piyasada kendini kanıtlamış Kimyasal Firmalarının ürettiği referans gösterebilen ürünler kullanılmalıdır.

Kombi Petek Bakımını Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Bulancak petek temizleme servisi olarak iki yılda bir peteklerinizi ve kombinizi düzenli bakım yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu bakımlarınızı aksattığınız zaman ısıdan beklenen performansı elde edemezsiniz. Bunun sonucu olarak da artan doğalgaz faturasıyla karşı karşıya kalırsınız. Gerekli bakımları zamanında yapmayıp ertelediğiniz zaman kombi sürekli ateşleme yapmak zorunda kaldığı için ömrü kısalacaktır. Su basıncı sürekli düşeceği için kombide teknik arızalara neden olur. Bu tür istenmeyen olaylarla karşılaşmamak için Bulancak petek temizleme servisimizi arayabilirsiniz. 0533 562 52 28

Kombi Petek Temizliğinin Önemi

Kombimizi ve peteğimizi temizlettiğimiz zaman kombimizin ve peteklerimizin ömrü uzar. Kombimiz daha sessiz ve gürültüsüz çalışır. Yakıttan %30 oranında tasarruf sağlarız. Kombinin derecesi daha düşük olduğu halde daha fazla ısınma sağlanır. Buda düşük fatura olarak cebinize olumlu yansır.
Peteklerin Altı Ve Üstü Arasındaki Isı Neden Farklıdır?
Petek ısı farkının dört sebebi vardır.
1.Peteklerin içinde oluşan havanın alınmaması
2.Ters bağlantı dediğimiz bağlantı hatası
3.Filtre tıkanıklığı
4.Peteklerin içindeki suyun kir, kireç, pastan dolayı tıkanması Bu saydığımız tüm sorunlar Şahin tesisat tarafından giderilmektedir.